مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آلوئه ورا کوچک ارزان قیمت

آنچه در این مقاله می خوانید...

نقد و بررسی گیاه آلوئه ورا شناسایی ویژگی های آلوئه وراتفاوت آلوئه ورا تزئینی و درمانیشریط اقلیمی مناسب برای کشت آلوئه ورا کوچکچگونگی تکثیر آلوئه ورا کوچکتجربه پوستی شفاف با آلوئه وراارزان ترین قیمت آلوئه ورا کوچک

یکی از گیاهانی که به تازگی توسط مردم شناخته شده و در حال مصرف می باشد آلوئه ورا کوچک است که هر روز با گذشت زمان اطلاعات بیشتر و کامل تری از آن به گوش می رسد. این گیاه ویژگی های منحصر به فردی دارد که می توان با کمک آن زمینه ایجاد بسیاری از بیماری ها را در بدن انسان از بین برد و در همین راستا نیز نمونه های کوچک و ارزان قیمت آن وارد بازار شده است.

آلوئه ورا کوچک ارزان قیمت

نقد و بررسی گیاه آلوئه ورا

نقد و بررسی گیاه آلوئه ورا گیاه آلوئه ورا به عنوان یک گیاه دارویی در جهان شناخته شده است و در بسیاری از کشور های جهان از آن به شیوه های مختلفی استفاده می کنند.
قسمتی که بیشتر توسط انسان ها مصرف می شود ژلی است که در داخل برگ های این گیاه دیده می شود و دارای خواص فراوانی است و هر ساله محصولات زیادی در حوزه آرایشی بهداشتی با استفاده از این ژل ساخته می شود.
هر ساله چند هزار تن از این گیاه به واحد های فرآوری ارسال می شود و از ژل آن به عنوان مواد اولیه برای ساخت کرم ها و ماسک های مختلف استفاده می شود.
آنتی اکسیدان های فراوانی که در آلوئه ورا وجود دارد باعث شده است که از آن در محصولات مربوط به پوست و مو به صورت وسیع و گسترده ای مورد استقبال قرار گیرد.

البته همیشه لازم نیست که آلوئه ورا را به صورت فراورده مصرف کرد بلکه می شود آن را به صورت کاملا طبیعی کاشت و پس از آن که برگ ها به اندازه کافی رشد کردند آن ها را جدا کرده و استفاده کرد.
یکی از نکات مثبت در مورد این گیاه مصرف پایین آب در آن است که باعث می شود که پرورش و نگهداری از آن بسیار اقتصادی و به صرفه باشد و مقدار زیادی در مصرف آب صرفه جویی شود.
در حال حاضر کشور ایران با بحران خشکسالی و کمبود آب روبروست که کاهش شدید منابع سفره های زیرزمینی نیز همین امر را تایید می کند که در این شرایط با بررسی های انجام شده مشخص گردیده که چاره کار کاشت گیاهانی مانند آلوئه ورا است.
البته نقد هایی نیز به این گیاه وارد است که به طور مثال این گیاه باید در زمستان در دمای بالای صفر قرار بگیرد که در مناطق سردسیر برای این موضوع حتما باید گلخانه هایی احداث شود.

شناسایی ویژگی های آلوئه ورا

یکی از ویژگی آلوئه ورا که آن را از سایر گونه های متمایز کرده است این می باشد که عملا آفت و بیماری خاصی ندارد و می شود با رعایت اصول اولیه محصولی صددرصد سالم و بهداشتی را برداشت کرد.
معمولا رنگی که در این گیاه دیده می شود سبز است که حتی از پوسته برگ آن نیز برای تهیه دمنوش های گیاهی استفاده می شود که می تواند با مزیت های فراوانی همراه باشد.
نکته عجیب دیگری که باید در مورد آلوئه ورا گفته شود این است که این گیاه از لحاظ نیاز غذایی بسیار قانع است و در خاک هایی که از لحاظ غذایی ضعیف هستند نیز رشد می کنند.
معمولا اکثر زمین ها بعد از اینکه چندین سال کشت و برداشت می شوند مواد مغذی خود را از دست می دهند و عملا  دیگر قابلیت کشت را تا چندین سال از دست می دهند.

با توجه به اینکه آلوئه ورا بسیار قانع است می تواند در زمین های فقیر نیز به خوبی رشد کند و ارزش افزوده ای را برای کشاورز ایجاد نماید تا زمینش بلااستفاده باقی نماند.
البته باید در نظر داشت که آلوئه ورا گرمادوست است و باید شرایط مناسب برای رشد آن را فراهم کرد که در حال حاضر در استان های جنوبی ایران مثل فارس و بوشهر که آب و هوا گرم تر است این گیاه در فضای آزاد نیز کشت می شود.
شناسایی و بررسی آلوئه ورا این امکان را به افراد خواهد داد تا در صورتی که شرایط نگهداری آن را داشتند به سرعت اقدام کنند و از مزایایی که کاشت این گیاه دارد بهره مند شوند.

تفاوت آلوئه ورا تزئینی و درمانی

تفاوت آلوئه ورا تزئینی و درمانیآلوئه ورا نیز مانند هر گیاه دیگری گونه های مختلفی دارد که این گونه ها می توانند بر اساس اندازه یا شکل ظاهری تفاوت هایی داشته باشند که کاملا طبیعی است و در همه نمونه های گیاهی این موضوع دیده می شود.
آلوئه ورا تزیینی یک گونه خاص از این گیاه است که معمولا دارای سایز کوچکتری نسبت به نمونه ی درمانی است و میتوان از آن در داخل گلدان ها کوچک نگهداری کرد.
اینگونه خاص بیشتر به دلیل شکل ظاهری که دارد معروف شده است و میزان مواد موثره درون آن برای کاربرد های دیگر زیاد نیست بیشتر به عنوان دکوری در داخل ساختمان ها دیده می شود.
آلوئه ورای تزیینی معمولا دارای خال های ریزی به رنگ سفید بر روی خود است که این امر سبب شده که جلوه زیباتری داشته باشد و در دید عموم بهتر دیده شود.

معمولا در گوشه برگ  آلوئه ورا تزئینی تیغ های ریزی نیز دیده می شوند که البته اندازه آن ها نسبت به سایر گونه های این گیاه کمتر است و آسیب زیادی به دست ها نمی رساند.
آلوئه ورا درمانی دارای اندازه بزرگی است و همیشه سعی می شود که به نهایت رشد خود برسد تا بتوان ژل بیشتری از آن برای مصارف مختلف برداشت نمود.
معمولا تمرکز در گونه های درمانی بر روی میزان مواد موثره و ژلی است که از این گیاهان به دست می آید که بیشترین میزان محصولات زیبایی که با کمک آلوئه ورا ساخته شده اند از نوع درمانی بوده اند.
با وجود تفاوت هایی که در آلوئه ورای درمانی و تزیینی دیده میشود باید این موضوع را در نظر گرفت که هر دوی آن ها متعلق به یک خانواده هستند و در بسیاری از ویژگی ها به یکدیگر شباهت زیادی دارند.

شریط اقلیمی مناسب برای کشت آلوئه ورا کوچک

در مورد شرایط اقلیمی برای کشت آلوئه ورا مطالبی در بالا بیان شد ولی باید این موضوع را در نظر گرفت که این گیاه بومی ایران نیست پس باید شرایط را از جنبه های مختلف برای رشد آن فراهم کرد.
به صورت کلی مناطقی که تابش آفتاب زیادی دارند و همچنین در زمستان به یخ زدگی نمی رسند بهترین مکان ها برای رشد آلوئه ورا کوچک هستند.
البته این در صورتی است که کشت قرار باشد در حجم وسیع و در چند هکتار انجام شود در صورتی که تعداد کمی از این گیاهان برای کشت انتخاب شوند می توان آن ها را در فضا های کوچکی که در داخل خانه وجود دارند کشت داد.
امروزه چند هکتار از کشت این گیاه در مناطق شمالی ایران صورت می گیرد که البته با توجه به زمستان های سردی که در این مناطق دیده می شود از گلخانه هایی ساده برای پوشش دادن این گیاه استفاده می کنند

البته لازم نیست که فضای گلخانه ها خیلی گرم باشد و فقط به اندازه ای که یخ زدن در گیاه اتفاق نیفتد کافی است که معمولا دما را در حدود ده درجه ثابت نگه می دارند تا به گیاه آسیب وارد نشود.
یکی از مزیت های آلوئه ورا کوچک این است که تقریبا خواب زمستانه دارد و در طول این فصل رشد زیادی نخواهد کرد که البته این موضوع باعث شده که میزان آسیب های وارده به گیاه در زمستان به حداقل ممکن برسد.
در طول زمستان نیاز آبی گیاه نیز به شدت کاهش می یابد و حتی می توان در این زمان آبیاری را به صورت بیست روزه یا یک ماهه در حجم بسیار کم انجام داد زیرا فعالیت های گیاه بسیار کم شده است.
مسلما کشت آلوئه ورا کوچک می تواند به عنوان یک فرصت برای فرد حساب شود و در صورتی که فردی بتواند لوازم اولیه برای کاشت آلوئه ورا را فراهم کند می تواند سود خوب از این کار به دست آورد.

چگونگی تکثیر آلوئه ورا کوچک

چگونگی تکثیر آلوئه ورا کوچکتکثیر آلوئه ورا کوچک می تواند به شکل های مختلفی صورت بگیرد که یکی از آن ها استفاده از بذر آن و کاشت گیاه است.
در حال حاضر میزان بذر این گیاه در بازار کم است و ممکن است هر کسی نتواند آن را تهیه کند که به همین دلیل باید از روش های جایگزین به این منظور استفاده کرد.
مهم ترین و پر کاربرد ترین روشی که امروزه برای تکثیر استفاده می شود کمک گرفتن از انواع پاجوش های این گیاه است که در کنار گیاه اصلی رشد می کنند.
معمولا پس از آن که آلوئه ورا به خوبی بالغ شد در کنار این گیاه اصلی نمونه های ریزی نیز شروع به رشد می کنند که معمولا تعداد آن ها بین دو تا چهار عدد است

اگر این پاجوش ها در زمان مقرر از این گیاه جدا شوند می توان به راحتی یک بستر رشد دیگر فراهم کرد و پاجوش های تازه را در آن ها کاشت تا به رشد خود ادامه بدهند.
برای اینکه این گیاهان کوچک به صورت بالغ در بیایند باید یک دوره زمانی را طی کنند که در حال حاضر این دوره نزدیک به شش ماه است و پس از آن با ایجاد پاجوش های جدید از این گیاه این روال با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.
قلمه زدن یکی دیگر از روش های تکثیر است که البته کمتر از پاجوش ها استفاده می شود و در آن قسمت از برگ این گیاه را برش می دهند و به صورت مستقیم در داخل خاک قرار می دهند.
برای این که عمل ریشه زایی در این قلمه تحریک شود معمولا قبل از قرار دادن آن در داخل خاک آن را آغشته به هورمون های خاصی می کنند که این عمل میزان موفقیت در کشت را به شکل موثری افزایش خواهد داد.

تجربه پوستی شفاف با آلوئه ورا

کسانی که به دنبال مرطوب کننده های طبیعی هستند و دل خوشی برای استفاده از انواع کرم ها ندارند می توانند از ژل آلوئه ورا به این منظور استفاده کنند که مسلما از امتحان آن شگفت زده خواهند شد.
علاوه بر آن موادی که در داخل آلوئه ورا وجود دارد باعث می شود که پوست به خوبی خنک شود که این مورد برای کسانی که دچار انواع سوختگی ها شده اند می تواند بسیار راهگشا و موثر باشد.
آزمایشاتی که در این زمینه صورت گرفته است نشان می دهد می دهد که مواد موثره موجود در این گیاه می توانند میزان آسیب های وارده با بافت بدن بر اثر سوختگی را کاهش دهند و به التیام بیشتر آن ها کمک می کند.
در واقع می توان اینگونه گفت که این گیاه به عنوان یک کرم سوختگی طبیعی می تواند بسیار کمک کننده باشد و در موارد زیادی دیده شده که انواع اگزماهای پوستی نیز به کمک آن درمان شده است.

یکی از آسیب های دیگر پوستی که افراد زیادی را درگیر کرده است جوش های سرسیاه می باشند که می توانند تاثیر منفی زیادی بر چهره افراد داشته باشند.
این جوش ها و آکنه ها در صورتی که بر روی صورت باقی بمانند می توانند اعتماد به نفس فرد را پایین بیاورد و شخص دچار احساس حقارت و ضعف زیادی خواهد شد که باید برای درمان آن از روش های گوناگونی اقدام نمود.
چنانچه فردی به صورت مداوم از ژل آلوئه ورا به صورت ماسک بر روی صورت خود استفاده کند می تواند تمامی این جوش ها را از بین ببرد و دوباره به حالت طبیعی خود برگردد.
مسلما هر کسی می تواند با استفاده از آلوئه ورا تجربه یک پوست شفاف را داشته باشد و بتواند حتی با وجود سن بالا زیبایی و طراوت خود را به نحو احسن حفظ کند.

ارزان ترین قیمت آلوئه ورا کوچک

ارزان ترین قیمت آلوئه ورا کوچکشاید به خودتان فکر کرده باشید که با توجه به مزایای فراوانی که برای این گیاه ذکر شده است حتما باید قیمت زیادی نیز داشته باشد و هر کسی قادر به استفاده از آن نیست.
در کمال تعجب باید گفته شود که اصلا شرایط به این شکل نیست و در حال حاضر قیمت آلوئه ورا کوچک به صورت باورنکردنی پایین است به شکلی که حتی ضعیف ترین مردم از لحاظ درآمدی می توانند آن را تهیه کنند و از مزایایی که به همراه دارد استفاده کنند.
تنها توجیهی که می توان برای این قیمت های ارزان بیان کرد این است که در سال های اخیر تولید کنندگان محترم تلاش های زیادی را برای افزایش تولید رقم زده اند نتیجه باعث شده که امروزه هر ایرانی بتواند با کمترین بها این محصول ارزشمند را تهیه کند.

خوشبختانه با توجه به اینکه هر ساله مردم آگاهی بیشتری نسبت به مزایای استفاده از آلوئه ورا پیدا می کنند می توان امیدوار بود که در آینده ای نزدیک میزان تولید این محصول نیز بالاتر برود.
امیدواریم که اطلاعاتی که در این مقاله بیان شد شما را به این نتیجه رسانده باشد که هر چه سریعتر اقدام به تهیه آلوئه ورا و محصولات مربوط به آن کنید تا بتوانید سلامتی خود و خانواده تان را تامین کنید.

سارا کیمیایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید