مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

برگ آلوئه ورا از کجا بخریم

آنچه در این مقاله می خوانید...

ظاهر و مواد تشکیل دهندهآلوئه ورا در خانهاثرات درمانی شگفت انگیز آلوئه وراطرز نگهداری از برگ آلوئه ورامصرف موضعی آلوئه وراخرید آلوئه ورا از مراکز اصلی
برگ آلوئه ورا از کجا بخریم

برگ آلوئه ورا از کجا بخریم ؟ مطمئناً شما در مورد آلوئه ورا و خواص درمانی آن چیزی هایی شنیده اید و علاقه مند به خرید آن هستید.

در گذشته کریستف کلمب هم این گیاه را برای درمان زخمهای افرادش که سوار کشتی ها بودند، استفاده می کرده است. منشا واقعی آلوئه ورا مشخص نیست.

این گیاه در سراسر جهان از طریق ملوانان و کاوشگران توزیع می شده است. در حال حاضر برگ آلوئه ورا به صورت عمده توزیع می گردد.

برگ آلوئه ورا از کجا بخریم

ظاهر و مواد تشکیل دهنده

ظاهر و مواد تشکیل دهنده

اگرچه این گیاه نوعی کاکتوس به نظر می رسد اما در گروه گیاهان زنبق قرار دارد و به کاکتوس ها ربطی ندارد. گیاهان آلوئه ورا در گروه تنگ کوهپایه ای قرار دارند.

برگهای سبز -که طول آنها می تواند تا ۵۰ سانتی متر رشد کند- به شکل گل رز بوده و در اطراف یکدیگر مرتب شده اند. برگها دارای سطح صاف و حاشیه برگ دندانه دار هستند. در زمان شکوفایی گیاه، یک شکوفه ۶۰ تا ۹۰ سانتی متری با گلهایی زرد تا قرمز رنگ شکوفه می زند.

در برگها تقریباً ۲۲۰ ماده فعال از جمله ویتامینها، آنزیمها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و پلی ساکاریدها یافت می شود. از جمله پلی ساکاریدهایی وجود دارد که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. این ماده همچنین از زمان شروع بلوغ در بدن انسان تولید می شود.

آلوئه ورا در خانه

می توانید آنها را در گلدان و در خانه پرورش دهید. به این ترتیب، شما همیشه یک گیاه دارویی طبیعی دارید. آنچه آلوئه ورا به آن احتیاج دارد، خاک شنی با قابلیت نفوذ بالای آب است. گیاه کویر با غرقاب میانه خوبی ندارد. علاوه بر این مکان آفتابی تا نیمه سایه را ترجیح می دهد.

اگر گیاه حداقل ۱۲ برگ دارد و به اندازه کافی بزرگ است، می توانید یکی از برگهای پایین را قطع کنید. بگذارید برگهای باقیمانده رشد کنند. بعد از رشد سری جدید، می توانید دوباره از برگ پایین دیگری استفاده کنید. بنابراین در طی سه ماه حدود چهار برگ به دست می آورید. به این ترتیب گیاه آلوئه ورا می تواند تا ۱۰ سالگی رشد کند.

اثرات درمانی شگفت انگیز آلوئه ورا

اثرات درمانی شگفت انگیز آلوئه ورا

مطالعات بالینی اثر ژل این گیاه را در بیماری های التهابی پوستی، زخم ها، سوختگی ها، آفتاب سوختگی ها، سرما زدگی ها و همچنین آکنه، پسوریازیس، اگزما و گزش حشرات نشان می دهد.

مصرف گیاه برای تقویت سیستم ایمنی بدن و سایر موارد بهبودی هنوز ثابت نشده است. قبل از استفاده از ژل آلوئه ورا باید با پزشک صحبت کنید زیرا در برخی حساسیت ایجاد می کند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، ژل تازه گیاه آلوئه ورا از محصولات فرآوری شده مانند کرم های آرایشی و مانند آن بهتر است. مواد تشکیل دهنده کرم ها ممکن است عوامل فعال گیاه آلوئه ورا را تحت تأثیر قرار دهند.

طرز نگهداری از برگ آلوئه ورا

طرز نگهداری از برگ آلوئه ورا

وقتی یک برگ را قطع کردید، صبر کنید تا زردابه کاملاً از درون برگ خارج شود. این مایع رزینی است که شامل ماده فعال شدیداً تحریک کننده “Aloin” است که عمل خلوص دارد و کمی سمی است!

پس از نشت کامل زردابه، می توانید یک قطعه از برگ را برش دهید. قسمت باقیمانده را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و در یخچال خود قرار دهید. در آنجا می توان آن را برای چند روز نگه داشت.

مصرف موضعی آلوئه ورا

مصرف موضعی آلوئه ورا

یک برگ از آلوورا را برش بزنید. ژل به دست آمده را می توان در محل آسیب دیده پوست قرار داد. احساس خنکی و کاهش سوزش ایجاد خواهد شد.

خرید آلوئه ورا از مراکز اصلی

خرید آلوئه ورا از مراکز اصلی

گیاهان آلوئه ورا را می توانید از مراکز فروش اصلی، مزارع و گلخانه هایی که به صورت اینترنتی محصول ارائه می کنند،  خریداری کنید. حال پاسخ سوال برگ آلوئه ورا از کجا بخریم را می دانید. امروزه می توانید آن را در بسیاری از نقاط مانند مدیترانه جنوبی، آسیا، هند، آمریکای جنوبی و همچنین آفریقا پیدا کنید.

گیاه آلوئه ورا دارای ۳۲۰ گونه آلوئه است اما فقط “Aloe barbadensis” مخصوصاً برای اهداف درمانی مناسب می باشد. آلوئه ورا همچنین “گیاه سوزان” نامیده می شود زیرا می تواند آب و هوای بسیار گرم و بدون باران را ماهها تحمل کند. خرید این محصول از مراکز اصلی، کیفیت آن را تضمین خواهد کرد.

سارا کیمیایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید