مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید پودر آلوئه ورا با کیفیت تبریز

آنچه در این مقاله می خوانید...

افزایش عمر محصولات کشاورزی با آلوئه وراتولید پودر آلوئه ورا برای چاقی بدن
پودر آلوئه ورا برای چاقی

تولید پودر آلوئه ورا به منظور تهیه محصولات خوراکی، آشامیدنی، دارویی و … انجام می شود. همچنین از این ماده که خاصیت ضد باکتریایی دارد، به عنوان ضد عفونی کننده استفاده می گردد. تولید پودر آلوئه ورا با کیفیت تبریز در حجم عمده انجام می شود.

تولید پودر آلوئه ورا با کیفیت تبریز

افزایش عمر محصولات کشاورزی با آلوئه ورا

افزایش عمر محصولات کشاورزی با آلوئه ورا

افزایش عمر محصولات کشاورزی با آلوئه ورا امکان پذیر است. علاوه بر این، اختلالات قارچی که باعث پوسیدگی میوه پس از برداشت می شود، منجر به خسارات اقتصادی هنگفتی می شود تاکید شده است که می تواند باز شود و برای جلوگیری از این کار اقداماتی انجام شده است. 

ژل آلوئه ورا بر اساس غلظت های ۶۰، ۱۲۵ و ۲۵۰ میلی لیتر در که باعث پوسیدگی در دانه های انار نگهداری شده در سرما به مدت ۲۱ روز می شود. رشد نیجر را مهار می کند و به طور قابل توجهی پارامترهای بلوغ مانند اسیدیته تیتراسیون را به تاخیر می اندازد. مشخص شده.

در مطالعه ای توسط پوشش های مبتنی بر ژل آلوئه ورا، فیزیکوشیمیایی نشان داده شده است که خواص خود را حفظ می کند و ماندگاری میوه ها را تا ۴۵ روز در دمای ۵ درجه سانتی گراد افزایش می دهد.

همچنین قابل تمدید است با تمیز کردن سطح میوه با متابی سولفیت پتاسیم همراه با پوشش، هر دو باکتری و تاکید شده است که بارهای میکروبی اولیه برای قارچ ها را می توان کاهش داد. به میوه های زغال اخته پس از برداشت در دمای ۵ درجه سانتی گراد نگهداری می شود پوشش های قابل استفاده بر پایه کیتوسان (۰٫۵%) حاوی عصاره آلوئه ورا به نسبت ۰٫۵% اعمال شده در میوه ها نشان داده شده است که توسعه میکروبیولوژیکی و از دست دادن آب را کاهش می دهد.

تولید پودر آلوئه ورا برای چاقی بدن

پودر آلوئه ورا برای چاقی بدن

تولید پودر آلوئه ورا برای چاقی بدن در محیطی بهداشتی انجام می شود. ایجاد کپک در میوه هایی که روکش ندارند در نتیجه ۲ روز نگهداری، در نمونه هایی که پوشش اعمال می شود، پس از ۹ روز نگهداری کپک زد. همچنین توسط محققان؛ کیتوسان حاوی عصاره آلوئه ورا پوشش‌های تجدیدپذیر مبتنی بر عمر مفید میوه‌ها را تا حدود ۵ روز افزایش می‌دهد و آلودگی پس از برداشت را افزایش می‌دهد. تاکید می شود که پتانسیل زیادی برای کاهش دارد.

آلوئه ورا؛ قفسه میوه ها پس از برداشت علاوه بر افزایش طول عمر، از خواص حسی محصولات در طول مدت نگهداری نیز محافظت می کند. دیده شده.  پوشش های خوراکی مبتنی بر آلوئه ورا، سختی کیوی گزارش شده است که با جلوگیری از بلوغ، از کاهش اسید اسکوربیک و زرد شدن آن جلوگیری می کند. فروش پودر آلوئه ورا در اوانع مختلف صورت می گیرد.

سارا کیمیایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *