مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تکثیر آلوئه ورا تنها با یک برگ

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش تکثیر آلوئه ورا با استفاده از برگ گیاهقیمت خرید برگ آلوئه ورا
تکثیر آلوئه ورا

تکثیر آلوئه ورا که مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی مختلف دارد، بسیار آسان است و حتی تنها با یک برگ می توان به کاشت این گیاه با ارزش پرداخت. آلوئه ورا از گیاهانی به شمار می رود که برگ های متعددی دارد.

روش تکثیر آلوئه ورا با استفاده از برگ گیاه

اگر چه تکثیر آلوئه ورا به وسیله برگ ها دشوار است، اما امری امکان پذیر می باشد. در ادامه مراحل تکثیر گیاه با این روش را توضیح داده ایم.

  • برگ هایی که بزرگ هستند و یا به طول ۸ سانتی متر رسیده اند را انتخاب نمایید. برگ های کوچک تر مناسب نخواهند بود و احتمال از بین رفتن آنها زیاد است.

تکثیر آلوئه ورا

  • به وسیله یک چاقوی بسیار برنده، برگ مورد نظر را از قیمت بالا به پایین برش دهید. چاقو باید برنده باشد تا فشار کمی به گیاه وارد آید و برگ آسیب نبیند.

تکثیر آلوئه ورا

  • حالا زمان آن است که برگ های بریده شده را در مکانی گرم قرار دهید. گرما موجب می شود تا یک لایه محافظ در قسمت برش خورده برگ به وجود آید و میکروب ها به آن ورود نکنند. ایجاد لایه از چند روز تا چند هفته متغیر خواهد بود. در صورت مشاهده این لایه، گیاه آماده کاشت خواهد بود.

تکثیر آلوئه ورا

  • به تعداد برگ هایی که تهیه کرده بودید، یک گلدان آماده نمایید. گلدان ها حتما باید قدرت زهکشی داشته باشند تا آب اضافی از آن خارج گردد، در غیر این صورت، موجب پوسیده شدن ریشه آلوئه ورا خواهد شد.
    اگر خاک گیاهان کاکتوس را ندارید، با استفاده از ترکیب، ماسه، خاک و شن گلدان را پر کنید و قبل از کاشت برگ ها، آنها را آغشته به هورمون ریشه زایی نمایید تا ریشه ها سریع تر رشد کنند.
    به جای این هورمون، می توان از عسل و دارچین استفاده کرد. سپس به آرامی برگ را درون گلدان قرار دهید.
  • حالا که گلدان آماده شده است، آن را در محل تابش نور خورشید یا مکانی گرم قرار دهید.
  • مراقبت همیشگی از گیاه یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است. سعی کنید در یک ماه نخست خاک گلدان مرطوب باشد و بعد از این مدت، هرگاه خاک خشک شد، دوباره به گیاه آب بدهید.

قیمت خرید برگ آلوئه ورا

قیمت خرید برگ آلوئه ورا همواره در حال تغییر و نوسان است.

برگ آلوئه ورا همواره سبز رنگ است و درون آن ژله مانند می باشد. با خرید این محصول به صورت عمده در هزینه های تهیه آن، صرفه جویی خواهید کرد.

سارا کیمیایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید