مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید برگ آلوئه ورا ارزان

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصه های برگ آلوئه ورادلیل محبوبیت برگ آلوئه ورامیزان مصرف برگ آلوئه ورا در ایرانتشخیص برگ آلوئه ورا تازهچگونگی استفاده از برگ آلوئه وراسهم ایران در تولید برگ آلوئه ورامقرون به صرفه ترین برگ آلوئه ورا

برگ آلوئه ورا ارزان را در حجم عمده خریداری کنید. در حال حاضر برگ آلوئه ورا یکی از پر خاصیت ترین گیاهان جهان است، برگ آلوئه ورا ارزان را می توان از گل فروشی های سراسر کشور خریداری کرد و این و حتما توصیه می شود که این برگ آلوئه‌ورا را امتحان کنید.

خرید برگ آلوئه ورا ارزان

مشخصه های برگ آلوئه ورا

مشخصه های برگ آلوئه وراآلوئه ورا برگی سبز رنگ دارد با خار هایی کوچک در کناره ی برگ آن ها هستند ولی آلوئه ورا چیزی به نام ساقه ندارد و همین مردم را شگفت زده می کند، آلوئه ورا تمام مواد معدنی خود را از ماده ی ژل مانند داخل برگ آن وجود دارد می گیرد و تمام خاصیت های آن درون آن ژل است البته باید بدانید که این گیاه در بعضی از مناطق ارتفاع آن ها به اندازه ی یک انسان بالغ نیز می رسد اما معمولا این گیاه بیشتر به صورت بوته ای ولی خار خاری می روید.

آلوئه ورا شامل مواد معدنی زیادی مثل کلسیم، سدیم، آهن، روی، پتاسیم، کروم، منگنز و مس است و آلوئه ورا شامل ویتامین های زیادی مانند ‌‌A، C، E‌، B1, B2،B6،B12 است که از آن می توان به یک مولتی ویتامین کامل اشاره کرد.

آلوئه ورا گیاهی با طبع گرم است که در مناطق گرمسیر می روید به همین دلیل می توان گفت این گیاه آب زیادی نمی خواهد و با کمی آب در روز یا در هفته سیر می شود، بعضی از نوع این گیاه بدون آب یا با کمی آب که از باران جذب می کند خودش رشد می کند و دیگر نیازی به رسیدگی انسان ها ندارد و به همین دلیل گیاهی بسیار پر خیر و پر برکت و مقرون به صرفه است که تمام مردم خاورمیانه می توانند از آلوئه ورا استفاده کنند.

این گیاه تخمی ندارد ولی به صورت پاجوش (با ریشه) کاشته می‌شود و به همین دلیل در هر اندازه ای باشد می توان آلوئه ورا را با ریشه کاشت، وقتی این گیاه  را می کارید بعد مدتی که بزرگ می‌شود چند تا پاجوش کوچک مثل خود در کنار آن می روید و رشد می کند برای کاشت و فروش این گیاهان را در می آورند و به صورت پاجوش می‌فروشند اما باید بدانید که این گیاه چند نوع دارد، بعضی از این گیاهان ارتفاع بیشتری دارند و بعضی از دیگر از گیاهان ارتفاع کمتری دارند، بعضی از این گیاهان خار های بزرگ تری دارند ولی بعضی از گیاهان آلوئه ورا ها خار هایی کوچک دارند که دست انسان را اذیت نمی کنند، بعضی دیگر از این گیاهان برگ هایی بسیار پهن و با قطر زیاد دارند اما بعضی دیگر از آنها برگ هایی با قطری بسیار کم و پهنای آن نیز کم می باشد و هم این مشخصات بستگی به ریشه ای هستند که تیمه های آلوئه ورا را بزرگ کرده اند و یا بستگی به مناطقی دارند که در آنجا می رویند، پس مراقب باشید که چه نوع آلوئه ورایی را انتخاب می کنید.

دلیل محبوبیت برگ آلوئه ورا

محبوبیت برگ آلوئه ورا مربوط به خواص درمانی زیاد اوست که در قدیم الایام هم از آن به صورت مرتب استفاده می شده است.

آلوئه ورا در استرالیا رشد فراوانی دارد اما در مناطق گرمسیری و خشک مثل مناطق جنوبی ایران نیز می روید، آلوئه ورا یکی از مهمترین ماده و گیاه در طب سنتی نیز می باشد و هم اکنون نیز در حال استفاده از آلوئه ورا هستند.

گیاه آلوئه ورا را فقط ایران استفاده نمی کند بلکه کشور های ژاپن و کره جنوبی و شمالی و به خصوص استرالیا که مرکز پرورش این گیاه است بسیار پر مصرف هستند که این نشان بر محبوبیت این گیاه در سراسر خاورمیانه است که می تواند بسیاری از بیماری ها را خوب کند و در فرایند خوب شدن بسیاری دیگر از بیماری ها مؤثر باشد.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این گیاه در بین تمام گیاهان دیگر مصرف بسیار زیاد مردمان خاورمیانه به خصوص استرالیا، قسمت های غربی آسیا، و ایران از این گیاه آن را محبوب کرده است زیرا گیاهان زیادی وجود ندارد که بتوانند کارایی و مواد مورد نیاز بدن را مثل این گیاه تامین کند، این یکی از دلایل محبوبیت این گیاه در سرتاسر جهان است که هنوز دارد محبوبیت بیشتری پیدا می کند چرا که به جز این که گیاه مهمی در طب سنتی می باشد در علم امروزی نیز بسیار از آن برای درمان بیماری ها استفاده می شود.

میزان مصرف برگ آلوئه ورا در ایران

میزان مصرف برگ آلوئه ورا در ایرانمیزان برگ آلوئه ورا در ایران بسیار زیاد است زیرا در ایران خیلی از خصوصیات آن را می دانند و آن را به صورت ژل موضعی نیز برای پوستشان استفاده می کنند، مصرف ژل آلوئه ورا به صورت خوراکی نیز می توان خورد در صورتی که ژل بین برگ را در آورده و بخورید ولی باید بدانید که این ژل مزه ای بی مزه دارد ولی در برابر فوایدی که دارد می ارزد.

آلوئه ورا به دلیل مصرف زیادی که در راستای درمانی مریضی هایی مثل (درمان اگزمای پوستی، بهبود خشکی پوست و افزایش رطوبت در پوست، برای بهبود آثار سوختگی و ضد التهاب بسیار مفید است، قدرت جذب آلوئه ورا چهار برابر بیشتر از آب می باشد، این آلوئه ورا برای درمان آکنه، چین و چروک صورت، آفتاب سوختگی و ضد عفونی کننده ی قوی است، جلوگیری از سکته های قلبی و کاهش تیرگی چشم، مصرف نوشیدنی منظم این گیاه باعث تأمین آمینو‌اسید های مورد نیاز بدن می شود، مصرف این گیاه باعث درمان و تقویت و درخشندگی پوست و موی سر می شود، کشیدگی تاندوم ها، هموروئید، سندروم روده، کمبود ویتامین، آرتروز، زخم معده، درد های مفصلی و عضلانی، مشکلات گوارشی، یبوست و قند خون، زخم اثنی عشر) این خاصیت ها فقط بخشی از فواید آلوئه‌ورا است البته باید بدانید که آلوئه ورا خود حاوی ٢٠ نوع آمینه اسید مورد نیاز بدن است که مصرف این گیاه آن ها را تامین می کند پس نتیجه می گیریم که گیاه آلوئه ورا یکی از پرکاربرد ترین و پرمصرف ترین گیاه در طب سنتی می باشد.

مصرف برگ آلوئه ورا در خاورمیانه بسیار زیاد و مشهور است زیرا خیلی پر خاصیت است که این بهترین ویژگی این گیاه است اما باید بدانید که مصرف این گیاه برای مصرف کنندگانی که به این گیاه آلرژی اکیدا ممنوع است و نباید از این گیاه استفاده کنند.

برای استفاده از از شیرابه ی آلوئه ورا باید برشی به صورت مورم و عمودی بروی برگ پهن آن ها بزنید تا شیرابه ی لزجش آن خارج شود اما به منظور از استفاده از ژل آن باید برگ این گیاه را پوست کنده و بخورید یا به صورت موضعی روی پوست استفاده کنید.

تشخیص برگ آلوئه ورا تازه

تشخیص برگ آلوئه ورا تازه را می توان به چند صورت انجام داد، یکی این که تکه ای از آن را بریده و ژل آن را نگاه کنید، ژل برگ آلوئه ورا تازه رنگی سبز روشن دارد اما ژل آلوئه ورا یک نوع شیره‌ای زرد رنگ درون آن است و دور جای بریده شده با آلوئه ورای تازه نیز متفاوت است.

آلوئه ورا گیاهی است که بعد از مدتی که در هوای آزاد بماند حالتی نا مطلوب به خود می گیرد و به همین دلیل باید آن را دور پلاستیک کرده و در هوای سردی قرار دهید.

آلوئه ورا گیاهی پر کاربرد است و برگ تازه ی آن بسیار برای درمان بیماری ها بهتر است چرا که مواد معدنی خود را به صورت کامل در خود نگه می دارد و به هیچ کدام از مواد آن از بین نمی رود اما برگ استفاده شده ی آن یا برگ مانده ی آن شیره ی آن ازبین می رود و به همین خیلی از مواد معدنی و ویتامین های آن ازبین یا از ژل خارج می شوند به همین دلیل می گویند که استفاده از برگ آلوئه‌ورای تازه بسیار بهتر از برگ آلوئه ورای استفاده شده است.

چگونگی استفاده از برگ آلوئه ورا

چگونگی استفاده از برگ آلوئه ورابرای استفاده برگ آلوئه ورا می توان دونه ای از آن را بریده و بخورید که تمام مواد معدنی و ویتامین های آن به بدن منتقل می شود، اما راه دیگر برای استفاده از آن مالیدن ژل آلوئه ورا به صورت موضعی است که این راه بیشتر برای درمان بیماری های پوستی می باشد.

آلوئه ورا به صورت های پودر و کپسول نیز مصرف می شود که پودر آن برای صورت بیشتر مصرف می شود و کپسول آن برای داخل بدن مصرف می شود چرا که ژل آلوئه ورا طعمی تلخ و بی‌مزه دارد و به همین دلیل کپسول آلوئه ورا را درست کرده اند.

برگ آلوئه ورا را می توان به صورت موضعی بر روی دست ملید تا بیماری هایی مثل اگزما و خشکی دست را درمان کند به همین دلیل خیلی مورد استفاده قرار می گیرد ولی تولید برگ آلوئه ورا توسط شرکت ها این کار ها را برای ما آسان تر می کند.

سهم ایران در تولید برگ آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از بهترین گیاهان جهان است که خیلی از کشور های خاورمیانه از این گیاه به صورت مداوم مصرف می کنند، ایران نیز مصرف کنندگان زیادی از این گیاه دارد، گیاه آلوئه ورا را می توان حتی خود متقاضیان نیز این گیاهان را پرورش دهند و این باعث زیاد شدن این گیاه می شود، گیاه آلوئه ورا به دلیل طبع گرمی که دارد بیشتر در مناطق گرمسیر رشد و پرورش داده می شود، از تولیداتی که ایران از این گیاه درست می کنند می توان به پودر آلوئه ورا، کپسول این گیاه و ژل این گیاه اشاره کرد که شرکت های ایران می توانند به این صورت آلوئه ورا را برای کسانی که مزه ی  خوردن ژل خالی آن ها را نمی توانند تحمل کنند بسیار خوب و مناسب است، اما افراد باید بدانند که در صورت داشتن هر گونه آلرژی به این گیاه به هیچ عنوان از فرآورده ها و خود این گیاه استفاده نکنند.

ایران به دلیل این که مناطق جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق آن جزو مناطق گرمسیری است این گیاه به آسانی و بدون هیچ مشکلی در رشد آن می روید، به همین دلیل مصرف جنوب ایران از این گیاه بسیار بیشتر از مناطق دیگر است به همین دلیل برای جنوب این گیاه مقرون به صرفه تر از شمال و مناطق سردسیر ایران است.

مقرون به صرفه ترین برگ آلوئه ورا

مقرون به صرفه ترین برگ آلوئه ورابرگ های آلوئه ورا یکی از پر خاصیت ترین و ارزان ترین گیاهان دارویی است که در طب سنتی نیز به این گیاه به عنوان معالج خیلی از بیماری ها اشاره کرده است، اما آلوئه ورای تازه و خوب و ارزان بیشتر در جنوب کشور کشت می شوند و در شمال کشور پرورش این گیاه مقدور نیست مگر این گیاه را در گلخانه ها پرورش دهند، به همین دلیل این گیاه برای مردمان جنوب ایران به صرفه تر از شمال و مناطق سردسیر ایران است زیرا در آن مناطق این گیاه کمتر پرورش داده می شود و گران تر است.

آلوئه ورا گیاهی مقرون به صرفه است چرا که این گیاه به دلیل اینکه زحمت کمی برای پرورش دادن آن ها انجام می شود و این گیاه نیاز زیادی به آب دادن ندارد چون گیاهی گرمسیر است و دیگر پرورش دهنده ی آن زحمت زیادی می دهد و قیمت آن نیز به همین دلیل مناسب است.

در حال حاضر آلوئه ورا جزو یکی از بهترین و پرکاربرد ترین گیاهان دنیا است و این نشانه ی بزرگی خداوند است که یک نوع گیاهی درست کرده است که نه برای رشد خود نیاز زیادی به آب دارد و نه زحمت انسان ها و کاربرد آن ها در بدن انسان ها بیشتر از خیلی از قرص های تامین انرژی و تامین ویتامین یا تامین مواد معدنی یا درمان بیماری های پوستی و داخل بدن انسان و کمک به درمان بسیاری از بیماری های موجود در جهان است که این نشانه ای از قدرت خداوند است که در یک گیاه به این کوچکی تمام مواد مورد نیاز بدن را در خود جای داده است که انسان بتواند از آن استفاده کند.

در جنوب این گیاهان بیشتر یافت می شوند اما در قسمت های سردسیر نیز احتمال پرورش این گیاهان وجود دارد ولی چگونه این گیاهان با آب و هوایی گرمسیری می توانند در مناطق سردسیر پرورش پیدا کنند؟ این سوالی است که ذهن خیلی از مصرف کنندگان را به خود مشغول می کند، این گیاه به دلیل این که گرمسیر است در مناطق سردسیر مقرون به صرفه نیست اما بعضی ها می آیند یک گلخانه ای با آب و هوایی مناسب با پرورش آلوئه ورا تنظیم می کنند و شروع به پرورش دادن این گیاهان می کنند که این باعث می شود که مناطق مال کشور نیز بتوانند با قیمتی بسیار مناسب از این گیاه پر خاصیت استفاده کنند.

سارا کیمیایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید