مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نمایندگی عرضه آلوئه ورا اصلی

آنچه در این مقاله می خوانید...

همه چیز درباره آلوئه ورامشخصات آلوئه ورا اصلیمواد موجود در آلوئه ورامنافع استفاده از آلوئه ورامصارف دارویی آلوئه ورابازار تجارت بین المللی آلوئه وراتوزیع آلوئه ورا اصل در سراسر کشور

تا کنون نام آلوئه ورا را در قسمت های مختلف خوراکی و دارویی شنیده اید و با استفاده های مختلف این ماده اعجاب انگیز آشنا شده اید. ولی نکته جالب این جاست که آلوئه ورا اصلی در واقع یک گیاه می باشد و تمام موادی که با آن سر و کار داریم، از گیاه آلوئه ورا تولید خواهند شد.

نمایندگی عرضه آلوئه ورا اصلی

همه چیز درباره آلوئه ورا

همه چیز درباره آلوئه وراخواص آلوئه ورا به قدری زیاد می باشد که در سرزمین های دیگر به آلوئه ورا، گیاه ملکه یا گیاه جادویی می گویند و ساختار گیاه آلوئه ورا به گونه ای است که از ۹۶ درصد آب تشکیل شده است و ما بقی آن سرشار از اسید های چرب، چربی های ضروری و آمینو اسید ها، پروتئین ها و انواع ویتامین ها، آنزیم، املاح و گلیکوپروتئین می باشد. و هر کدام از این مواد موجود در آلوئه ورا منجر به خواص دارویی جداگانه ای می شوند و به همین علت گیاه آلوئه ورا در پزشکی اهمیت بالایی دارد.

البته به غیر از مصارف زیبایی، دارویی و پزشکی که از گیاه آلوئه ورا نام بردیم، از آن برای مصارف روزانه هم می توان استفاده نمود و کاربردهای خانگی زیادی خواهد داشت، به طوری که برگ آلوئه ورا را می توانیم از داروخانه ها یا عطاری ها تهیه کرده و به صورت روزانه از مواد داخلی برگ آلوئه ورا استفاده نماییم.

در حقیقت مواد درونی برگ گیاه آلوئه ورا، از دو بخش ژل و لاتکس تشکیل شده است. به مایعی که از وسط برگ گیاه آلوئه ورا خارج می شود، ژل آلوئه ورا می گویند، که دارای خاصیت خوراکی، آرایشی و دارویی بوده و این ماده ژله ای رنگ، سفید و شفاف می باشد. و اما بین ژل سفید رنگ آلوئه ورا و برگ سبز رنگ گیاه، ماده ای زرد رنگ وجود دارد، که به آن لاتکس می گویند و از لاتکس برای خواص درمانی زیادی استفاده می شود، ولی قبل از مصرف باید به دوز آن توجه ویژه نماییم، زیرا مصرف بیش از اندازه آن، ممکن است اثرات نامطلوبی داشته باشد.

هم چنین از گیاه آلوئه ورا به عنوان زینت دهنده ی منازل هم استفاده می کنند و حتی در زمان های قدیم هم برگ آلوئه ورا را بر سر در منازل حجاجی که از مکه بر می گشتند، آویزان می کردند.

از دیگر مزایای گیاه آلوئه ورا، جنبه های تجاری و اقتصادی آن می باشد و از آن جایی که کاشت و رویش این گیاه بسیار آسان بوده و برای پرورش آن نیاز به آبیاری زیادی نیست، بنابراین از آن می توان به عنوان یک شغل پر درآمد یاد کرد.

مشخصات آلوئه ورا اصلی

آلوئه ورا از گیاهان قدیمی می باشد که خواص دارویی فراوانی داشته و قدیم الایام در موارد بهداشتی و دارویی نقش به سزایی را در سلامت بشر ایفا می کرد. البته آلوئه ورا اصلی با نام هایی چون صبر زرد و شاخ بزی در میان عموم شناخته می شود و از جمله گیاهانی است که بیشتر در مناطق گرمسیری و خشک رشد می کند و اگر چه در گروه زنبق ها قرار دارد، ولی ظاهرش بیشتر شبیه به گروه کاکتوس ها می باشد و البته ۲۴۰ گونه از گیاه آلوئه ورا در طبیعت شناخته شده است، ولی فقط ۴ نمونه از این گیاه، قابل استفاده خوراکی می باشد.

و اما از لحاظ ظاهری، گیاه آلوئه ورا دارای برگ های گوشتی و آبدار بوده، که به صورت نیزه ای هستند و بلندی آن تا ارتفاع دو متر هم می رسد و لبه های بیرونی برگ ها از تیغ های ریزی پوشیده شده است و اگر تیغ هایی که در لبه برگ هستند، را جدا نماییم، مشاهده می کنیم که ژلی به بیرون تراوش می کند و بخش عظیمی از مصارف دارویی و خوراکی آلوئه ورا از طریق این ژل می باشد.

هم چنین گیاه آلوئه ورا را می توانیم در منزل کاشت کنیم، ولی باید به درجه حرارت منزل توجه داشته باشیم و یک بار در روز هم به زیر نور خورشید ببریم . نحوه آب دهی به گیاه به مدت ۱۲  الی ۱۴ روز یک بار می باشد و در صورتی که به گیاه زیاد آب بدهیم، برگ ها و ریشه گیاه خراب می گردند.

مواد موجود در آلوئه ورا

مواد موجود در آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا حاوی ترکیبات مهم شامل قندهای گلوکز، مانوز و سلولز می باشد و آنزیم‌های تشکیل شده در این گیاه، اکسیداز، آمیلاز و کاتالاز است، هم چنین ویتامین‌هایی نظیر B1 ،B2 ،B6، C، در این گیاه پیدا شده و شامل اسید فولیک و مواد معدنی مانند کلیسم، سدیم، منیزیم، روی، مس و کروم می‌باشند.

 وقتی صحبت از آلوئه ورا به میان می آید، عموم مردم به یاد ژلی می افتند که از سلول های میانی برگ آلوئه ورا خارج می شود، ولی در حقیقت مواد آلوئه ورا شامل دو بخش می باشد و علاوه بر ژل آلوئه ورا، شیره ای زرد رنگ در زیر پوست این گیاه به نام لاتکس موجود می باشد و هر کدام از قسمت های ژل و شیرابه خواص شگفت انگیز درمانی زیادی را دارند، ولی باید توجه داشته باشیم که ژل آلوئه ورا علاوه بر خاصیت درمانی، مصرف خوراکی هم دارد و از آن نوشیدنی و دسر های منحصر به فردی می توان تهیه نمود و در مصارف خانگی بعد از این که ژل میانی برگ ها را خارج کرده، می توانیم در مخلوط کن ریخته تا کاملا یکدست شود و چنان چه در دراز مدت می خواهید استفاده کنید، بهتر است که ژل را داخل فریزر نگهداری نمایید.

منافع استفاده از آلوئه ورا

با توجه به مواد ارزشمندی که در داخل گیاه آلوئه ورا موجود می باشد، می توان از آن هزاران فایده را دریافت کرد، که ما در این جا تعداد کمی از این فواید را ذکر می نماییم.

از عمده مصارفی که از آلوئه ورا می شود در بخش زیبایی پوست می باشد و ژل آلوئه ورا بهترین آبرسان برای پوست بوده و می تواند جایگزین خوبی به جای پاک کننده های آرایشی بر روی پوست باشد.

با توجه به درصد آب زیادی که در ژل آلوئه ورا وجود دارد از آن می توان برای بهبود و تسکین دهنده، سوختگی های سطحی استفاده نمود.

ژل آلوئه ورا به درمان سندروم روده تحریک پذیر کمک کرده و باعث درمان نفخ معده می گردد.

آلوئه ورا با خاصیت میکروب زدایی که دارد، به عنوان یکی از طبیعی ترین دهانشویه ها شناخته می شود و حتی از آن برای ساخت خمیر دندان هم استفاده خواهند کرد.

یکی از درمان موثر برای آکنه صورت بوده، به طوری که استفاده آلوئه ورا طبیعی بر روی پوست، نه تنها تحریک پذیر نبوده، بلکه آکنه های پوستی را در کم ترین زمان ممکن درمان خواهد کرد.

هم چنین اگر ژل حاصل از گیاه آلوئه را بر روی محل نیش حشرات قرار دهید، بسیار التیام بخش بوده و التهاب ناشی از نیش حشرات را بهبود می بخشد.

در ضمن از ترکیب ژل آلوئه ورا با مواد طبیعی دیگر، کرم ها و لایه بردار های مفیدی می توان ساخت، که از بسیاری از کرم های شیمیایی موجود در بازار تاثیرات بیشتری خواهند داشت.

البته لازم به ذکر است که، شیره آلوئه ورا هم خواص درمانی داشته و در مواردی نظیر سم زدایی از بدن نقش بسزایی خواهد داشت و با تاثیراتی که بر روی متابولیسم بدن دارد، کمک به کاهش وزن خواهد کرد.

مصارف دارویی آلوئه ورا

مصارف دارویی آلوئه وراگیاه آلوئه ورا با توجه به خواص درمانی زیادی که دارد، به عنوان یکی از گزینه های مناسب برای مصارف دارویی شناخته می شوند و برخی از مصارف دارویی این گیاه به شرح زیر می باشد.

آلوئه ورا با فعال کردن آنزیم های پانکراس، کمک به درمان دیابت خواهد کرد.

آلوئه ورا با تنظیم و کنترل ترشح اسید های معده، کمک به درمان زخم معده می کند.

آلوئه ورا با تنظیم کلسترول خون، کمک به درمان چربی خون خواهد کرد.

آلوئه ورا منجر به پالایش و تصفیه خون شده و در نتیجه فشار خون را تنظیم می کند.

آلوئه ورا می تواند، سنگ کلیه را کوچک نماید و یا حتی کمک به دفع سنگ کلیه خواهد کرد و چنان چه به صورت مداوم از آلوئه ورا استفاده نماییم، از تشکیل سنگ کلیه پیشگیری می شود.

آلوئه ورا، با بالا بردن سیستم ایمنی بدن، کمک به درمان بیماری ایدز می کند.

آلوئه ورا از خواص ضد میکروبی برخوردار بوده و به همین دلیل کمک شایانی به بیماری های باکتریایی و سرطانی خواهد کرد.

آلوئه‌ورا به دلیل داشتن حداقل ۳ اسید چرب، دارای خاصیت ضد
التهابی بوده،  که برای معده، روده کوچک و روده
بزرگ مفید می باشد.

آلوئه‌ورا می‌تواند خواص تنظیم کننده و
کنترل کننده روی بدن داشته باشد و به سیستم بدن کمک کند، تا در لحظات و موقعیت ‌های
بحرانی و استرس‌ زا تعادل خود را حفظ نماید
.

بخور آلوئه ‌ورا تسکین دهنده درد سینوزیت بوده و هم
چنین استنشاق بخار آبی که برگ آلوئه ‌ورا در آن ریخته شده باشد، برای شخص مبتلا به
آسم مفید خواهد بود
.

آلوئه‌ ورا باعث می شود که خون از ناحیه سر به طرف پا جریان
پیدا کند و همین امر باعث شده تا  از سکته مغزی
جلوگیری نماید
.

ژل آلوئه‌ ورا برای مقابله با انواع
پوسیدگی‌ های دندانی بسیار مفید بوده و در بهبود مشکلات دهان و لثه تاثیر زیادی خواهد داشت.

آلوئه ورا به دلیل وجود برخی مواد معدنی، باعث می گردد، تا کلسیم در بدن به خوبی جذب شود و همین امر مانع از بروز پوکی استخوان خواهد شد.

ژل آلوئه ‌ورا از برگشت اسید معده به مری
جلوگیری می‌کند
.

آلوئه ‌ورا گرفتگی کبدی را
برطرف و عملکرد آن را بهبود می ‌بخشد و محرکی برای ترشح صفرا خواهد بود
.

لازم به ذکر است موارد گفته شده تنها بخشی از خواص دارویی و درمانی گیاه آلوئه ورا می باشد و در اصل گیاه آلوئه ورا برای تمام قسمت های بدن مفید و موثر می باشد، ولی ممکن است مصرف بیش از اندازه گیاه آلوئه ورا با خود عوارض جانبی به همراه داشته باشد و حتی مصرف بیش از اندازه آن منجر به مرگ افراد خواهد شد.

بنابراین اگر می خواهید از خاصیت درمانی گیاه آلوئه ورا استفاده نمایید، بهتر است، قبل از هر اقدامی با پزشک معالج خود مشورت نمایید و هم چنین از تداخلات داروهایی که استفاده می کنید با گیاه آلوئه ورا، اطلاعات جامعی را کسب نمایید.

بازار تجارت بین المللی آلوئه ورا

همان طور که گقته شد، از آلوئه ورا در صنایع مختلف پزشکی، غذایی، دارویی، شیمیایی و غیره استفاده می گردد و از این گیاه به عنوان طلای سبز یاد می شود. هم چنین گیاه آلوئه ورا از جمله گیاهانی بوده که در شرایط آب و هوایی خشک و گرم کاشته شده و به بهره برداری می رسد و از طرفی این گیاه با شرایط جوی و خشکسالی چند سال اخیر کشورمان، سازگاری خوبی داشته و برای رشد این گیاه نیاز به آبیاری مداوم نمی باشد و این گیاه بر خلاف گیاهان دیگر، برداشتی ۲۰  ساله خواهد داشت. در ضمن برداشت گیاه آلوئه ورا به صورت دستی بوده و نیاز به استفاده از ماشین آلات گران قیمت کشاورزی در مزارع کاشت آلوئه ورا نمی باشد.

با توجه به مطالب گفته شده، کشت آلوئه ورا از سود دهی خوبی برخوردار بوده و بخش عظیمی از بازار را به خود اختصاص داده است و  چنان چه گیاه آلوئه ورا را در صنایع مختلف استفاده نماییم و محصولات متفاوتی از این گیاه به دست آوریم، سود حاصل شده چند برابر خواهد شد و همین مزیت های گفته شده در این گیاه آلوئه ورا است که منجر شده، تا تجارت بین المللی بر روی این گیاه صورت گیرد.

در حقیقت، بخشی از تولید آلوئه ‌ورا به تازگی به خارج از کشور صادر می‌ شود و برگ خام این گیاه بیشتر به ترکیه، کردستان، عراق و تعدادی از کشور های همسایه
صادر شده است و صادرات بوته و پاجوش گیاه نیز درحال حاضر به کشور های قبرس، عراق و پاکستان
انجام می‌ شود. علاوه ‌بر این بخشی از محصولات فرآوری شده مانند ژل و پودر ژل آلوئه‌ ورا
به سوییس صادر می گردد.

توزیع آلوئه ورا اصل در سراسر کشور

توزیع آلوئه ورا اصل در سراسر کشورآلوئه ورا از جمله گیاهانی بوده که در مناطق گرم و خشک کاشته می شود، بنابراین برای این که رشد خوبی داشته باشد نیاز دارد تا در معرض گرما قرار بگیرد. البته این گیاه را در تمام مناطق  آب و هوایی می توان کاشت، ولی برای این که رشد خوبی داشته باشد، باید شرایط گرمایشی را برای گیاه فراهم نمود و این امر هزینه بر است. پس برای کاشت گیاه باید توجه داشته باشیم که درجه حرارت آن را رعایت نماییم، زیرا در دمای ۲- درجه سانتی گراد، ریشه گیاه یخ زده و در نتیجه گیاه آلوئه ورا می میرد و در دمای ۷۰ تا ۸۰ درجه سانتی گراد برگ های گیاه ضعیف شده و قابل بهره برداری نیستند. بنابراین بهترین شرایط آب و هوایی برای گیاه آلوئه ورا در مناطق جنوبی کشور مانند بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و خوزستان می باشد و پس از برداشت گیاه، توزیع آلوئه ورا اصل از این مناطق به سراسر کشور صورت می گیرد.

سارا کیمیایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید