مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کشت آلوئه ورا در استان بوشهر

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحو برداشت آلوئهنحوه برش برگ آلوئه ورانحو فرآوری محصولفروش پاجوش آلوئه ورا در بوشهر
الوئه ورا بوشهر

آلوئه ورا بوشهر در مزارع وسیع تولید و کشت می شود. قبل از اینکه ژل و آب آلوئه مورد مصرف قرار گیرد، باید برداشت به درستی صورت پذیرد و یک فرآیند تولید کاملاً سالم انجام شود.

مزارع تولید آلوئه را می توان در سراسر جهان یافت. آفریقا، استرالیا، آسیا، آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و کارائیب همه مکان های محبوبی برای پرورش آلوئه هستند. نواحی جنوبی به خصوص استان بوشهر هم ایده آل برای رشد این گیاه می باشند.

کشت آلوئه ورا در استان بوشهر

نحو برداشت آلوئه

نحو برداشت آلوئه

گرچه به نظر می رسد بریدن و جمع آوری برگهای آلوئه کار ساده ای باشد، اما یک تخصص پشت آن نهفته است. در صورت قطع نادرست، آلوئه به سرعت قدرت خود را از دست داده و در معرض آلودگی قرار می گیرد. کارگران مزرعه بزرگترین (و بالاترین) برگهایی را که در انتهای گیاه یافت می شوند برداشت می کنند.

بعضی از گیاهان آلوئه همزمان سه برگ دارند، در حالی که بعضی دیگر می توانند در زمان برداشت شش تا نه برگ تولید کنند. شاید به دلیل اینكه آلوئه توسط بسیاری از مشاغل بزرگ شناخته شده است، مزارع كشورهای دیگر در حال رشد هستند.

نحوه برش برگ آلوئه ورا

نحوه برش برگ آلوئه ورا

برگ را از ساقه دور کرده و در قاعده سفید گیاه می برند. انجام این کار از قرار گرفتن قسمت داخلی برگ در معرض عناصر خارجی جلوگیری می کند.

برش از پایه باعث می شود که برگها مهر و موم نشده باشند. پس از برداشت، برگ ها جمع شده و به یک مرکز فرآوری بسیار منظم و ضدآب تحویل داده می شوند. آیا می دانستید برگ های آلوئه را می توان سه تا پنج بار در سال برداشت کرد.

نحو فرآوری محصول

نحو فرآوری محصول

فرآوری باید با دقت انجام شود تا از سوراخ شدن پوسته خارجی، جلوگیری گردد. اولین مرحله در فرآوری ، شستن برگها با استفاده از ماشین آلات مختلف است. مراحل پردازش بعد از شستشو بسته به اینکه از کل برگ یا داخل برگ استفاده شود متفاوت است.
اگر تنها از ژل استفاده می شود، باید محتوای داخلی آن از پوست و لاتکس جدا شود. پایین برگ بریده شده و لاتکس زرد به بیرون تراوش می کند. سپس برگ شستشو می شود تا از عدم وجود لاتکس اطمینان حاصل شود. اکنون ژل برداشته می شود.
اگر از کل برگ استفاده شود، از مرحله لاتکس برداری صرفه نظر می گردد.
آیا می دانید برای اینکه بهترین کیفیت را از محصول آلوئه دریافت کنید، لازم است تا برش و پردازش ظرف ۴۸ ساعت انجام شود.

فروش پاجوش آلوئه ورا در بوشهر

فروش پاجوش آلوئه ورا در بوشهر

فروش پاجوش آلوئه ورا در بوشهر عمده صورت می گیرد. آیا می دانید آلوئه ورا هیچ دانه ای ندارد و تنها به کمک پاجوش تکثیر می شود. برای رشد گیاه جدید آلوئه، به سادگی شاخه های یک گیاه بالغ (ریشه ها و همه) را ببرید و دوباره بکارید.

برای پرورش گیاهان قوی آلوئه، در مزارع بوشهر به سیستم های آبیاری مناسب، کود دهی و آب و هوای مناسب نیاز خواهید داشت.

از آنجا که آلوئه در برابر حشرات و بیماری ها مقاوم است، نیازی به سموم دفع آفات نیست. در صورت مشاوره کشت این محصول با پل های ارتباطی موجود در سایت تماس حاصل کنید.

سارا کیمیایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه آلوورا شما را به خرید بهترین محصولات آلوورا دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید